• Listwa1

 

W ostatnich latach endodoncja przeszła prawdziwą rewolucję. Jednym z wynalazków, które umożliwiają jeszcze skuteczniejsze leczenie chorych zębów, są mikroskopy stomatologiczne. Jeszcze całkiem niedawno, przy braku odpowiedniego sprzętu stomatologicznego, ząb w którym wystąpiło zapalenie lub uszkodzenie miazgi musiał zostać usunięty. Teraz, zaawansowana technologia - głównie dzięki użyciu mikroskopu stomatologicznego - pozwala na uratowanie większości takich przypadków w sposób bezbolesny i bezpieczny dla pacjenta. Urządzenia pozwalają na dokładniejsze obejrzenia zęba i lepszą diagnozę.

Leczenie pod mikroskopem wygląda podobnie do tradycyjnego leczenia kanałowego. Lekarz endodonta rozpoczyna leczenie kanałowe od zabezpieczenia zęba przed zalewaniem śliną. Czyni to przy użyciu ślinochronu tzw. koferdam. Jest to specjalny płat gumy nakładany na ząb i uszczelniany klamrą. Następnie otwiera ząb aby mieć dostęp do kanałów. Mikroskop umieszczony na wysięgniku znajduje się tuż nad głową pacjenta i umożliwia wgląd do wnętrza zęba.

W ramach nowoczesnej endodoncji w naszym gabinecie stomatologicznym opieramy się na nowych i wypróbowanych metodach leczenia. Używamy specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu można przeprowadzić leczenie endodontyczne w prawie wszystkich warunkach anatomicznych. Wykorzystujemy w tym celu  mikroskop stomatologiczny firmy Leica, który zapewnia wyraźny, powiększony, trójwymiarowy obraz z dużą głębią i szerokim polem widzenia. Umożliwia on przeprowadzenie leczenia zakrzywionych lub niedrożnych kanałów, znalezienie nadliczbowych kanałów korzeniowych, usuwanie starych wypełnień i wkładów korzeniowych z kanałów oraz usuwanie złamanych narzędzi czy zamknięcie perforacji komory lub korzenia. Mikroskop pomaga lekarzowi dentyście w otworzeniu zęba i odnalezieniu wszystkich kanałów, które czasem mają grubość włosa i ciężko je zobaczyć gołym okiem. Podczas leczenia tradycyjnego tak cienkie kanały bywają przeoczone. Efekt jest taki, że ząb nadal boli. Jeśli nawet wystąpi poprawa, to jest ona zazwyczaj tymczasowa. Dlaczego? Bo niedoleczony ząb psuje się dalej i kolejne wizyty u dentysty są tylko kwestią czasu.

Leczenie kanałowe jednowizytowe
Dzięki nowoczesnym urządzeniom dającym endodoncie pełen obraz stanu pacjenta, większość zabiegów leczenia kanałowego pod mikroskopem odbywa się w ciągu jednej wizyty, podczas gdy tradycyjne leczenie bez mikroskopu przeprowadza się w trakcie 2-3 wizyt. Mimo pozornie wyższych kosztów leczenia jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż usunięcie zęba i wstawienie implantu czy innego uzupełnienia protetycznego.

 

Umów się na wizytę!

kom. 513 333 002

tel. 83 371 21 01

Stomatolodzy Box
Easy Expo
ul. Brzeska 35a
Międzyrzec Podlaski, 21-560
NIP: 537-228-04-58
  • 83 371 21 01

  • 513 333 002

Copyright © 2015 Easy Expo. Wszystkie prawa zastrzeżone. Design by SiteBox
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.