• Listwa1

 

 

Dzięki swoim właściwościom zdjęcie pantomograficzne jest jedyną w swoim rodzaju metodą diagnostyczną , umożliwiającą wczesne wykrycie wszelkich zmian ,w tym patologicznych, w kościach szczęki i żuchwy, w stawach skroniowo-żuchwowych oraz w zatokach szczękowych. Dzięki takiej metodzie na jednym zdjęciu uwidocznione zostają jednocześnie wszystkie zęby szczęki i żuchwy zarówno te widoczne dla lekarza jak i te które nie są widoczne w jamie ustnej czyli niewyrznięte oraz zatrzymane. Dodatkową korzyścią z wykonania zdjęcia pantomograficznego – pantomogramu jest możliwość uwidocznienia również tkanek otaczających zęby, tkanki kostnej szczęki i żuchwy, zatok szczękowych, przegrody nosowej oraz oczodołów. Pantomogram umożliwia nam również dokonanie oceny stawów skroniowo-żuchwowych. Drugim miejscem gdzie zalety pantomogramu są nieocenione jest ortodoncja, bez jego wykonania nie ma możliwości przejścia do dalszego leczenia ortodontycznego. Zaletami badania przy pomocy pantomografu jest uzyskanie zdjęcia o dużym zakresie obrazowania przy relatywnie niskiej dawce promieniowania. Nie jest to uciążliwe ani dla pacjenta dorosłego ani dla dziecka! Pantomogram może być wykonany u pacjenta niezdolnego do otwarcia ust, pacjenta na wózku czy też u pacjentów z innymi problemami psycho-ruchowymi a to wszystko ze względu na krótki czas wykonania i odpowiednią budowę urządzenia.

Pantomograf w wersji z cefalostatem do wykonywania zdjęć odległościowych w projekcji bocznej i przedniej. Geometria projekcji zdjęć pantomograficznych zapewnia najwyższą jakość zdjęć niezależnie od budowy anatomicznej twarzoczaszki. Niespotykana gdzie indziej technika osobnego generatora do wykonywania zdjęć cefalometrycznych posiadająca wbudowany filtr do tkanek miękkich   na stałe sprzężona z cefalostatem zapewnia powtarzalność zdjęć nie obarczonych błędem pozycjonowania głowicy.  Dzięki osobnemu generatorowi możliwe jest uzyskanie zdjęć cefalostatycznych w projekcji równoległej nie możliwej do zrealizowania w większości innych aparatów dostępnych na rynku.

Sposób pozycjonowania pacjenta oparty o system ruchomych uchwytów pozwala na pewny uchwyt głowy pacjenta i  idealny dobór warstwy obrazowanej.

Wewnątrzustne zdjęcia zębów

Zdjęcia punktowe zębów dają dokładny obraz całego zęba, a szczególnie przebiegu korzeni ich ilości, budowy czy też stopnia zakrzywienia i ukierunkowania kanałów. Wewnątrzustne zdjęcia rtg często wykorzystywane są do diagnostyki podczas leczenia próchnicy zębów,a nieodzownie do stwierdzenia stanów zapalnych miazgi zęba czy też tkanek okołowierzchołkowych korzeni zębów. Dodatkową korzyść jaką uzyskamy podczas wykonania zdjęcia, to jest możliwość wykrycia ewentualnej próchnicy na powierzchniach stycznych zębów. Zdjęcia punktowe wykorzystywane są do diagnostyki przed ewentualną ekstrakcją zęba, oraz kilkakrotnie podczas każdego leczenia kanałowego.

 

Stomatolodzy Box
Easy Expo
ul. Brzeska 35a
Międzyrzec Podlaski, 21-560
NIP: 537-228-04-58
  • 83 371 21 01

  • 513 333 002

Copyright © 2015 Easy Expo. Wszystkie prawa zastrzeżone. Design by SiteBox
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.